Anasayfa / Blog / Elvir Baliç

Elvir Baliç

Elvir Baliç 1974 yılında Bosna Hersek’de dünyaya gelmiştir, Elvir Baljiç Boşnak asıllı futbolcudur.

Bosna Hersek’de çıkan iç savaşla nedeniyle Türkiye`ye göç etmiştir. Türkiye’ye göç ettikten sonra Bursaspor`da forma giymeye başlayan oyuncu, takımının 1996 yılında İnter-toto Kupası`nda yarı finale kadar yükselmesinde büyük paya sahibi olmuştur. Baljiç1998 yılında rekor bir transfer ücretiyle Fenerbahçe`ye geçen Baljiç daha sonra Türk vatandaşlığına geçerek Baliç soyismini almıştır.

Elvir Balic
1999-2000 sezonunda İspanyolların dünyaca ünlü futbol kulübü Real Madrid`e transfer edilmiştir, ancak geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle Real Madrid formasını fazla giyemeterek sahalardan bir süre uzak kalmıştır. 2000-2001 sezonunda kiralık olarak yeniden Fenerbahçe`ye transfer olmuştur ve şampiyon kadroda yer almıştır. Sezon sonu tekrar Real Madrid`e transfer edilen Baliç, Rayo Vallecano takımında da Bosna Hersekli ve aynı zamanda Fenerbahçe`den takım arkadaşı olan Boliç`le beraber 1 sezon yeşil sahalarda futbol oynamıştır. Daha sonra Türkiye`ye tekrar dönen Boşnak futbolcu, Galatasaray’a transfer olarak sarı kımızı formayı giymiştir. Daha sonra Konyaspor`da da oynayan Baliç, son olarak 2005-2006 sezonunda Ankaragücü`nde futbol oynamıştır. En son İstanbulspor’da oynayan Boşnak oyuncu en son geçirdiği kasık sakatlanarak sahalardan uzaklaşmıştır.

Elvir Baliç ve Futbol

Elvir Balic

Elvir Baliç futbolla ilgili verdiği röportajında aşağıdaki cümleleri kurmuştur:

Real Madrid gibi bir takımda oynadıktan sonra Türkiye’de 2. Lig takımlarında oynamak zor geldi mi? Yine bir karar vermen gerekse yine gider miydin?

-Ben hiçbir futbol takımını küçümsemedim. İstanbul’dan kopmak istemedim. Zaten her şeyi görüp geçirmiştim. Benim hiçbir zaman gündemde olmak gibi bir derdim olmadı. Tek istediğim biraz huzurdu.

Müzikle ilgilenmen buna yardımcı oldu mu? Çıkardığın albüm için nasıl yorumlar aldın?

-Müzik her zaman hayatımın bir köşesindeydi. Zor zamanlarımda en büyük keyfim müzik dinlemekti. Yurt dışında olduğum zamanlarda Bosna’nın yerel müziklerini dinlemek beni çok duygulandırıyordu. Hayallerimden biri de bir albüm çıkarmaktı. Kendim için yaptım. Bosna’da çok beğenildi. Pişman olmadım. Çocuklarıma gösterebileceğim bir hatıra olarak kalacak.

Film gibi bir geçmişten elinde kalan en değerli şey ne?

-Real Madrid’de, kulübün duvarında hâlâ benim fotoğrafım duruyor. Şampiyonlar Ligi kupasının kadrosunda benim adım yazıyor. İşte bu bana yeter. Hiçbiri  parayla alınacak şeyler değil.

Hakkında Bosna

Bunu Da Dene

Bosna Hersek Yüzölçümü

Bosna Hersek Yüzölçümü Nedir? Coğrafi Özellikleri

İçindekiler1 Bosna Hersek Yüzölçümü 1.1 Bosna Hersek Coğrafi Özellikleri 2 Bosna Hersek’te Ekonomi Bosna Hersek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir