Anasayfa / Blog / Bosna Hersek’te Sigara Fiyatları

Bosna Hersek’te Sigara Fiyatları

Bosna Hersek’te Sigara fiyatları Bosna’ya gidecekler için merak konularından birisi haline gelmiştir. Bu yazımızda sigara fiyatlarına değindik. 2019 Haziran ayının başlarına göre 1 KM (Bosna-Hersek Markı) yaklaşım 3.5 TL’ye tekamül etmektedir.  Sigara fiyatlarının TL olarak karşılığını buradan anlayabilirsiniz.

Bosna Hersek’te Sigara Fiyatları

TA, 2019 yılı için sigara ve sigara tütününde özel ve asgari bir tüketim vergisi oluşturma kararına göre, sigaralarda % 201’lik bir indirimin, perakende fiyatının% 42’sinin tüketim vergisi ile ve özel tüketim vergisinin, Paket başına 1,65 KM olarak belirledi.

2019 yılında sigara içmek için kilogram tütün başına, tüketim vergisi 114,40 KM tutarında ödenecektir.

ITA web sitesinde, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak sigaralar ve sigara için tütün ürünleri için yeni perakende fiyatları içeren belgeler yayınlandı.

Yeni Fiyat Listesi:

  • Davidoff Classic 5,70 KM
  • Davidoff Gold 5,70 KM
  • Davidoff Gold Slims 5,70 KM
  • Boss Classic, Gold, Blue i Bluie Slim 4,80 KM
  • Aura red, gold i silver 5,20 KM
  • Drina gold, silver i jedina 4,90 KM
  • Code blue, red i sky 4,70 KM
  • Marlboro 5,50 KM

Bosna Hersek Tüm Sigaraların 2019 Fiyatları

 

Bosna Hersek Sigara Fiyatları Bosna Hersek Sigara Fiyatları Bosna Hersek Sigara Fiyatları Bosna Hersek Sigara Fiyatları Bosna Hersek Sigara Fiyatları Bosna Hersek Sigara Fiyatları

 

BH’de 2019 İçin Yeni Sigara Fiyatları – Daha önce ITA Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen ve tüm büyük üreticiler tarafından 2019 için sigara ve tütün konusunda özel , asgari bir tüketimin belirlenmesine ilişkin Dolaylı Vergilendirme Kurumunun Yönetim Kurulu Kararı uyarınca ve sigara dağıtımcılarının 30 Kasım 2018’e kadar yapması gerekiyordu. 2019’un başından itibaren yürürlükte olacak sigara ve sigaraya ilişkin yeni fiyatlar Dolaylı Vergilendirme Kurumu tarafından sunulmuştur.

Yukarıdaki fotoğrafta 2019 başında gelen vergi zamları ile birlikte Bosna Hersek sigara fiyatlarını görmüş oldunuz.

Karara göre, 2019’da sigaralar için belirli ve asgari bir tüketim vergisi ve% 1 oranında bir özel tüketim vergisi ödenir bu da paket başına 65 KM tutmaktadır.

Yeni fiyatlar BH’deki tüketim vergisi politikasının Avrupa Birliği’nde tütün ve sigara tüketim vergisi politikası ile uyumlaştırılmasının bir devamı niteliğindedir.

Bosna-Hersek‘te sigara ve sigara tütününe vergi mükellefliğine dahil olan diğer kişiler, 1 Ocak 2019 tarihine kadar 7 Ocak tarihine kadar listelenen tüketim ürünleri listesinde yer alan sigaralar için sigara ve tütün sayım listelerini sunmakla yükümlüdür.

Sigara ve sigara tütününe ek olarak, vergi mükellefleri, UNO’da alınan ve bu özel tüketim ürünlerini 2018 yılı sonuna kadar işaretlemek için kullanılmayan ve tüketim vergisi farkını hesaplamak için kullanılmayan UNO’da alınan sigara tüketim ve sigara tütününe yönelik tüketim damgalarının miktarlarını (stoklarını) listelemek zorundadır. Ödeme için, bu listelerin yanı sıra 7 Ocak’a kadar UNO’ya gönderilmesi gerekmektedir.

17 Ocak 2019 tarihine kadar, stoklardaki sigaraların tüketim vergisi farkının ödenmesi gerektiğinin belirtilmesi son zammın stoklarada etkisi olduğunu ortaya koymaktadır.

UNO BH, uyarıcılık vergisi farkının ödendiği tütün ürünlerinin, karara göre, stokların perakende satış tesisinin görünür yerinde gösterilmesi gereken yeni perakende satış fiyatlarının sona ermesine kadar satılabileceğini belirtti.

 

 

 

 

Hakkında Bosna

Bunu Da Dene

bosna hersek resmi dili

Bosna Hersek Resmi Dili Nedir? Bosnakça? Hırvatça?

İçindekiler1 Bosna Hersek Resmi Dili 1.1 Bosna Hersek Resmi Dili: Boşnakça1.2 Bosna Hersek Resmi Dilleri: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir