Anasayfa / Gezilecek Yerler / Bosna Hersek Gezilecek Yerler

Bosna Hersek Gezilecek Yerler

Alkolün ucuz olduğu ve genç nüfusun fazla olmaması sebebiyle her yıl Bosna Hersek gezilecek yerler arasında yer alıyor. Farklı etnik grupların yaşadığı Bosna hersek’te başkent Saraybosna’dır. Saraybosna ülkenin en çok turist alan şehirleri arasında yer alıyor.

 

Bosna Hersek Gezilecek Yerler

Bosna Hersek uluslararası bir toplum olduğu için İngilizce neredeyse ikinci dil gibidir. Bu sebeple Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça konuşulan bu ülkede rahatlıkla İngilizce konuşularak iletişim kurulabilir.

 

Bosna Hersek Gezi Rehberi

Eğer daha önce gitmediyseniz Bosna Hersek gezi rehberi sayesinde hangi tarihlerde ve nerelere gitmeniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı bu ülkede ziyaret edilecek zamanları belirlemek de son derece kolay. Yaz mevsimleri Akdeniz’e kıyısı olan her ülkede olduğu gibi keyifli ve sıcak geçiyor. Ancak kış ayları çok sert geçebileceği için gidilecek zamanın iyi belirlenmesi gerekiyor. Bosna Hersek gece hayatının hareketli geçtiği ve genç nüfusun yoğun olarak yaşadığı ülkeler arasında yer alıyor. Bosna Hersek’te öğrencilerin daha çok tercih ettiği barları ya da kafeleri tercih ederek, kendi yaşınıza uygun arkadaşlar da edinebilmeniz mümkün.

Ülkede sadece Saraybosna değil; Travnik şehri de son derece keyifli ve gece hayatı hareketli bir şehir. Travnik’te bulunan üniversite sebebiyle öğrenci nüfusu çok daha fazla. Bu sebeple de genç nüfusa hitap eden etkinlikler daha fazla bulunuyor. Ziyaret edilmesi gereken bir başka şehir olan Srebrenica geçmiş dönemde soykırımların yaşandığı kutsal bir şehir. Şifalı kent olarak da bahsedilen Srebrenica’da konaklama imkanları yakın tarihte gördüğü yıkımlar sebebiyle biraz kısıtlı. Bu sebeple tur şirketleri ile bu şehri ziyaret etmekte fayda var.

 

Bosna Hersek Gezilecek Yerler
Bosna Hersek Gezilecek Yerler

 

Saraybosna Gezilecek Yerler

Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna gezilecek yerler konusunda her yıl birçok farklı ziyaretçi ağırlıyor. Sebil, Latin Köprüsü, Milli Kütüphane, Gazi Hüsrev Bey Camisi gibi yerler Saraybosna’da turistlerin de en çok ziyaret ettiği yerlerden sadece birkaçı. Genç nüfusun da yoğun olarak bulunduğu bu ülkede gece hayatı da bir o kadar hareketli ve eğlenceli. Rahatlıkla akşamları dışarı çıktığınızda bir bara gidip geç saatlere kadar eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda alkollerin de oldukça hesaplı olduğu bu ülkede dışarı çıktığınızda çok fazla harcama yapmadan eğlenmeniz de mümkün. Saraybosna ziyaretinde Başçarşı ve çevrensinde konaklamak hesaplı ve akıllı bir tercih olacaktır.

Hakkında Bosna

Bunu Da Dene

Bosna Hersek Gece Hayatı

Bosna Hersek Gece Hayatı

Saraybosna gibi Bosna Hersek gece hayatı konusunda da bir o kadar hareketli ve renkli. Gösterişten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir