Anasayfa / Saray Bosna Hakkında / Bosna Hersek Festivalleri

Bosna Hersek Festivalleri

Bosna Hersek Festivalleri

Bosna hersek festivalleri için farklı kültürlere ait bir sürü vatandaş yaşamaktadır. Farklı etnik kökenli halkın bir arada yaşaması doğal olarak zengin bir kültüre ev sahipliği yapar. Halkı karma olan Bosna tüm halının kültürüne hitap edecek festivaller düzenlemeyi ihmal etmemektedir. Çocuk, sinema, tiyatro ve geleneksel olmak üzere çok sayıda festival ile karşılaşmak pek mümkündür. Bu festivallere katılımın çok yoğun olduğunu ve çok coşkulu geçtiğini söyleyebiliriz. Bizde sizler için bu festivallerin tarihlerini ve yapılma amaçlarını içeren bir yazı hazırladık. Bosna festivallerine dair tüm detayları içerikte bulmanız mümkündür.

 

Saraybosna Film Festivalleri

Bosna Hersek’in en önde gelen festivali Saraybosna film festivalleridir. Bu festivalin Bosna halkı için tarihi bir önemi vardır. Bosna Hersek’te yaşanan savaşa dikkat çekmek üzere ilk film festivali 1995 yılında faaliyete geçirilmiştir. Hala çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır.

 

Saraybosna Caz Festivalleri

Saraybosna caz festivalleri ise dünya çapında bilinmektedir. 1997 yılından bu yana her yıl Kasım ayında mutlaka bu festival gerçekleştirilir. Festivalde dünya genelinde ünlü olan caz sanatçıları ile birlikte yeni yetenekleri de barındıran sanatçı gurupları yer almaktadır. Bu festivallere her milletten insanın katılım sağladığını söyleyebiliriz. Bu sayede yeni caz sanatçılarının önü açılmış olmaktadır.

 

Bosna Çocuk Festivalleri

Güneydoğu Avrupa’nın en kapsamlı ve en büyük çocuk festivali Bosna’da gerçekleştirilmektedir. Çocuk festivallerinin başladığı ilk tarih ise 2004 yılıdır. Bu festivale kırk faklı bölgeden çocuklar katılım sağlamaktadır. Bu festivalin eğitim ve eğlence amaçlı olarak kurulan atölyelerden ve oyunlardan oluştuğu bilinir. Aynı zamanda çocuklar tarafından dans gösterileri de yapılmaktadır.

 

Bosna hersek festivalleri
Bosna hersek festivalleri

 

Bosna Tiyatro Festivalleri

Saraybosna’da gerçekleşen tiyatro festivalleri ise 1960 yılından bu yana aralıksız sürdürülmektedir. Düzenlenen bu tiyatro festivali birçok ülke tarafından en seçkin tiyatro festivali olarak anılmaktadır. Festivalin tarihi ise genellikle her yıl sonbaharda gerçekleşmektedir.

 

Bosna Kozara Etno Festivali

Bu festival ise Bosna halkının geleneklerinin sunulduğu festivaldir. Her yılın temmuz ayının başlarında yapılmaktadır. Etnik kültür festivali iki gün boyunca etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bosna hersek festivalleri yazımızı burada sonlandırıyoruz 🙂

 

Hakkında Bosna

Bunu Da Dene

Saraybosna Ulaşım Rehberi

Saraybosna Ulaşım Rehberi

İçindekiler1 Saraybosna Ulaşım Rehberi1.1 Saraybosna’nın Havalimanı1.2 Saraybosna’ya İstanbul’dan Tren Yolculuğu Saraybosna Ulaşım Rehberi Saraybosna Türk …

Bir Yorum

 1. Ahmet demirci

  Evet şimdi bosna hakkinda bazı gerçekleri gün ışığına çıkaralım.
  Bizim kardeş bildiğimiz bu boşnaklar bizi sağilacak inek yerine koyduklarını ve sadece menfaat ve çıkarlarını düşünen insanlardir.
  Müslüman oldukları sadece yardım aldıkları zaman akıllarına gelir,o yardımı almak için.
  Doğuştan aç gözlü ve dolandırıcı. Bunlardan ne dost olur nede düşman bunlarla her türlü iletişimi kesmek lazım. Feto kaçakları burda devlet, savcı ve mahkemelerin sayesinde rahatca yaşıyorlar….
  Bu nedenle sakın Bosnaya gitmeyin,benden size tavsiye.

 2. Yorum Yönetini Onayı Bekliyor

  Очень сложно найти как зайти на сайт Hydra Onion? Очень сложно загуглить урл гидры? Для этого чтобы правильно зайти на сайт гидра онион вам нужно скопипастить который предоставлен ниже и вставить его в браузер и у Вас все получится. как купить на гидре первый раз

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir